Madal kõrge suhkru tase 2. tüüpi diabeedi korral
I tüüpi diabeet tekib siis, kui pankreas ei tooda enam insuliini. Sellisesse dia-beeti haigestuvad enamasti lapsed ja noored täiskasvanud. II tüüpi diabeedi korral pankreas küll toodab insuliini (vähemalt haiguse algus- Mis juhtub organismis järgus), kuid organism ei oska seda vere- suhkrutaseme reguleerimiseks kasuta-da.Diabeedi diagnoosimiseks peaks hommikune tühjakõhu Loe edasi. Suhkruhaigus Mul on olnud juba viimased 1,5 kuud probleemid kõhu ja seedimisega. Kui Teie emal on diagnoositud 2. tüüpi diabeet, on Teie risk tulevikus samuti haigestuda u. 30%. kuid u pool aastat tagasi oli veresuhkur nii näpuotsast kui ka veenist kõrge.2 tundi pärast sööki 6,7-9,9 mmol/l 7,8-11,0 mmol/l Diabeet tühja kõhuga 6,1 mmol/l 6,1 mmol/l 2 tundi pärast sööki 10,0 mmol/l 11,1 mmol/l II tüüpi diabeedi korral tõuseb veresuhkru tase nii seoses insuliini toime nõrgenemisega kudedes – ehk insuliinresistentsusega – kui ka insuliini häirunud eritumisega kõhunäärmest.
Bee õietolmu võib kasutada diabeetikutele
Diabeedi puhul eristatakse 1. tüüpi e. insuliinsõltuvat ja 2. tüüpi e. insuliinsõltumatut diabeeti. Esimest tüüpi (insuliinsõltuv) suhkruhaigus tekib reeglina lastel või noorematel inimestel. Nende inimeste kõhunääre on kahjustatud ega erita enam insuliini. Teist tüüpi (insuliinsõltumatu) diabeet on põhiliselt vanemaealiste haigus.Võite Diabeediga inimesed teavad, et nad peavad hoolikalt jälgima oma suhkru tarbimist osana oma diabeedi toidust ja piirata ka nende alkoholitarbimist.II tüüpi diabeedi veres on täheldatud hüperglükeemiat - kõrge suhkru sisaldus. Seda sümptom peetakse juhtivaks, on selle põhjal, et diagnoos kinnitatakse. Suurte glükeemiahaiguste vastu võitlemiseks kasutatakse dieediteraapiat (toitumiskorrektsiooni), treeningut ja ravimiteraapiat. Artiklis käsitletakse kohtumise ja ravimi omadusi.
Related queries:-> Diabeedi toitumise põhimõte
Diabeedi kaks tüüpi Kaks levinumat diabeedi tüüpi on 1. ja 2. tüüpi diabeet. Esimese tüübi põhjuseks on kõhunäärme insuliini eritavate B-rakkude kahjustus. Tegemist on autoimmuunhaigusega, mille teket vallandavad tegurid pole lõplikult teada. Haiguse korral organismi immuunsüsteem ründab oma B-rakke. Teatud soodusfaktoriks.Diabeedi hea tervise võti on haiguse kompenseerimine - meetmete komplekt, mille abil on võimalik glükoosi minimeerida pikka aega normaalsele tasemele. II tüübi diabeedi korral saavutatakse see tasakaalustatud toitumise ja kehakaalu kontrolli abil. 1. tüüpi diabeedi puhul aitab suhkru taset jälgida süstimise ja dieediga seotud.Normaalne suhkru tase veres on 3, 3-5, 5 mmol liitri kohta. Pärast sööki suureneb glükoosi kogus. Mõne aja pärast eritub see edukalt organite rakkudesse, kus see imendub ja annab energiat. Kui pärast söömist möödub rohkem kui 2 tundi ja veresuhkru tase püsib kõrge, siis insuliini ei piisa ja diabeet tekib tõenäoliselt.
-> 2. tüüpi diabeediga kogumine
Normaalne suhkru tase veres on 3, 3-5, 5 mmol liitri kohta. Pärast sööki suureneb glükoosi kogus. Mõne aja pärast eritub see edukalt organite rakkudesse, kus see imendub ja annab energiat. Kui pärast söömist möödub rohkem kui 2 tundi ja veresuhkru tase püsib kõrge, siis insuliini ei piisa ja diabeet tekib tõenäoliselt.II tüüpi diabeedi veres on täheldatud hüperglükeemiat - kõrge suhkru sisaldus. Seda sümptom peetakse juhtivaks, on selle põhjal, et diagnoos kinnitatakse. madal veresuhkru tase; oma kaalu tõus. Voksiid on ravim, mis vähendab seerumi suhkrut 2. tüüpi diabeedi korral. Tabletid põhjustavad a-glükosidaasi inhibeerimist.Seda toodab pankreas jätkuvalt, kuid selle kogus pole piisav. Põhiliseks põhjuseks 2. tüübi diabeedi tekkel, on rasvumine. Enamasti haigestuvad diabeeti ülekaalulised, üle 40 aasta vanused inimesed, kuid vahel võib see tekkida ka varemas eas (Brewer 2009). 2. tüüpi diabeet on insuliinist sõltumatu tüüp (I. Kalits, J. Kelk 1982).
-> Raseduse spiraal diabeediga
risk 2. Tüüpi diabeedi tekkeks noorukite puberteedieas, hormoonide taseme muutuste tõttu; II tüüpi diabeedi dekompensatsioon. suhkru tase tühja kõhuga - rohkem kui 7,8 mmol / l; suhkru tase pärast sööki - rohkem kui 10,0 mmol / l; Toitumine II tüüpi diabeedi korral peab olema tasakaalus ja toitma kalorisisaldusega. Kalorite.Kuumuse ja päikese käes võib 2. tüüpi diabeedi korral mõjutada veresuhkru kontrolli ja üldist tervist. Järgige neid näpunäiteid, et suvel turvaline olla. Ära jäta seda. Milline valik on teie diabeedi dieedi jaoks parem? Kui teil on, on su diabeedihaldus aastaringne pühendumus. Kuid suvel võib teie diabeet vajada veelgi hoolsust.2. tüüpi diabeedi riskitegurid on haiguse esinemine lähisugulas-(t)el, ülekaalulisus, metaboolne sündroom (kõrgenenud veresuhkru ja nn vererasvade tase, kõrge vererõhk, vöökoha rasvumine), naistel ka rasedusaegne diabeet. Ravis on lisaks tablettidele oluline roll elustiili muutusel, insuliini süstimine pole siin reegliks.
-> Diabeetiline geokart
Rasedusaegse diabeedi all mõeldakse last ootava ema erandlikku suhkru ainevahetust, mis tuvastatakse esmakordselt raseduse ajal. Rasedusaegset diabeeti põdeva patsiendi veresuhkrut jälgitakse regulaarselt ka pärast sünnitust, sest II tüübi diabeeti haigestumise risk on suurenenud.Diabeedi hea tervise võti on haiguse kompenseerimine - meetmete komplekt, mille abil on võimalik glükoosi minimeerida pikka aega normaalsele tasemele. II tüübi diabeedi korral saavutatakse see tasakaalustatud toitumise ja kehakaalu kontrolli abil. 1. tüüpi diabeedi puhul aitab suhkru taset jälgida süstimise ja dieediga seotud.Kõige efektiivsemaks profülaktikaks on kaalu langetamine. Hommikune kõrge veresuhkur on tingitud suhkru ülemäärasest tootmisest rasvunud maksakoes ja üldise kehakaalu langusega väheneb ka maksa rasvväärastus. Loomulikult on oluline ka piisav liikumine, magusat ja alkoholi võiks tarbida minimaalselt.
-> Tatar vahesein diabeedi raviks
Kui pankreas ei tooda piisavalt insuliini ja/või teil on insuliiniresistentsus, siis on teil risk 2 tüübi diabeedi tekkimiseks või prediabeet, mispuhul on veresuhkrusisaldus kõrge, kuid mitte veel diabeedi tasemel. 2 tüübi diabeedi eelkäia on kõikuv, kuid madal glükoositase-nimetusega hüpoglükeemia – mis näitab suurt probleemi.Diabeedi puhul eristatakse 1. tüüpi e. insuliinsõltuvat ja 2. tüüpi e. insuliinsõltumatut diabeeti. Esimest tüüpi (insuliinsõltuv) suhkruhaigus tekib reeglina lastel või noorematel inimestel. Nende inimeste kõhunääre on kahjustatud ega erita enam insuliini. Teist tüüpi (insuliinsõltumatu) diabeet on põhiliselt vanemaealiste haigus.2. tüüpi diabeedi riskitegurid on haiguse esinemine lähisugulas-(t)el, ülekaalulisus, metaboolne sündroom (kõrgenenud veresuhkru ja nn vererasvade tase, kõrge vererõhk, vöökoha rasvumine), naistel ka rasedusaegne diabeet. Ravis on lisaks tablettidele oluline roll elustiili muutusel, insuliini süstimine pole siin reegliks.
Madal kõrge suhkru tase 2. tüüpi diabeedi korral:
Rating: 69 / 561
Overall: 19 Rates